mesi Mulgi-Mõisa mesilast

Meie tooted

Naturaalne Mesi

Mulgi Mõisa mesi on 100% naturaalne Eesti mesi, mis on korjatud mesilaste poolt puhtast ja looduslikult mitmekesisest mulgimaa loodusest. Enamasti on pakutav mesi segaõite mesi. Meie mesilaste korjealal leidub järgmiseid meetaimi: paju, vaher, pärn, paakspuu, võilill, pohl, vaarikas, keerispea, ristik, ohakas, mesikas, kanarbik ja põdrakanep

Tatramesi

Tatraõiemett peetakse oma koostiselt ja omadustelt kõige kasulikumaks/paremaks meeks. Tatramesi on tumepruuni varjundiga ja vürtsika maitsega. Tatraõiemesi on mikroelementide sisalduse poolest väga lähedane vereseerumi koostisele ja sobib südame-veresoonkonna, verehaiguste ja paljude teiste terviseprobleemide raviks.

Suiramesi

Suir on mesilaste poolt korjatud õietolmust fermentatsiooni teel valminud produkt. Suiramesi saadakse suira/mee kärgede pressimise teel spetsiaalse tigupressiga mis eraldab kärje vaha ja segab kokku suira ja mee. Suiramett on kasulik tarvitada immuunsussüsteemi tugevdamiseks ja peale haigust tervise turgutamiseks, see aitab organismi üleväsimuse korral.

Kreemjas Mesi

Kreemja mee pehmet ja mahedat maitset saab nautida aastaringselt ilma et lusikas kõveraks painduks. Kreemjas mesi saadakse mee mehaanilisel segamisel. Mett segades lõhustatakse mees olevad kristallid et mesi enam ei kristalliseeruks ja ei muutuks kivikõvaks. Mees säilivad kõik ained mis ka enne meekristallide purustamist mees olid – midagi ei lähe kaduma.

Kinkekomplektid

Mulgi-Mõisa mee kinkekomplekt on maitsev ja meeldejääv kingitus sünnipäevade, pulmade, firmaürituste ja ka muude tähtpäevade puhul. Kinkekomplektid on loodud eesmärgiga pakkuda mõnusat ja kvaliteetseid maitseelamusi igale magusasõbrale või tervislike toodete austajatele. Kinkekomplektis on naturaalne mesi, kreemjas mesi ja tatramesi.

Mesivahast teeküünlad

Naturaalsest mesivahast küünal puhastab toas olevat õhku, eraldab negatiivseid ioone, neutraliseerib õhus tolmu, allergeene, vingugaasi jm lõhnu. Naturaalne mesivahast küünal põleb sooja leegiga 2-3 tundi, sest vaha põleb intensiivselt. Kui leek hakkab väiksemaks jääma kuna taht jääb lühemaks, kustuta küünal ja lase vahal taheneda. Seejärel süüta uuesti küünal.

Hinnad ja tellimine

♦  Mesi 300g

♦ Mesi 500g

♦ Mesi 1kg

♦ Teeküünlad

♦ Kinkekarp 

♦ Tekstiilist kinkekomplekt

 

Mee hind on väga muutlik, huvi korral kirjuta meile ja ütleme hinna. 

Mee saad tellida endale sobivasse pakiautomaati, lisandub saatekulu. NB! Tasuta saatmine alates 30.

20 aastat kogemust

Kõrge kvaliteet

Südamega loodud

Tervise heaks

“Mesi, mis maitseb nagu puhas kuld!”

Tiiu Varik-Sau, klient

Imeline mesi

Naturaalne mesi

Peamised mee koostisosad on lihtsuhkrud glükoos ning fruktoos 75%. Lisaks sisaldab mesi mineraalsooli, happeid, eeterlikke õlisid, biostimuleerivaid aineid, vitamiine, looduslikke värvaineid ja fütontsiide, kokku enam kui 400 keemilist komponenti. Kuna meesuhkrud on 90% ulatuses lihtsuhkrud, omastab organism mett jäägitult, taastades kiiresti energiavarud. Kilogramm mett annab energiat 2,5 korda rohkem kui sama kogus liha. Mees on mitmesuguseid antibiootilisi aineid, mis hävitavad haigusi tekitavaid baktereid ja hallitusseente eoseid.

Mee säilitamine

Mesi säilib korralike tingimuste juures aastaid, kiirelt rikneb vaid valmimata mesi, selle raskemad koostisosad vajuvad anuma põhja ning pinnale jääv vedelam osa läheb käärima. Suure hügroskoopsuse tõttu imab mesi endasse õhuniiskust, seepärast peavad säilitusanumad olema hermeetiliselt suletavad, päikesekiirguses hävivad aga ensüümid, vitamiinid ja antibakteriaalsed ained. Kuigi miinustemperatuuride puhul mesi ei kristalliseeru, ei tohi seda panna sügavkülmikusse, sest nii hävinevad vitamiinid ja aminohapped. Kõige paremini säilitab mesi omadused kuivas ja pimedas, õhutemperatuuril 4-8 kraadi, sellistes tingimustes langeb mee bioloogiline aktiivsus 50% võrra alles 20 aasta jooksul. See et mesi mõne aja möödudes kristalliseerub, on normaalne nähe.

Mee liigid

Õiemesi võib olla kas ühelt taimeliigilt kogutud ehk monofloorne, või mitmetelt erinevatelt taimeliikidelt kogutud ehk polüfloorne mesi. Eesti taimestiku mitmekesisuse tõttu on enamik looduslikelt aladelt korjatud mesi polüfloorne ja seega rikkalik erinevate taimede tervist tugevdava ja haigusi ennetava toimega.     
Peamised meeliigid on:
Pärnaõiemesi – suurepäraste raviomadustega, õrnkollane, peenekristalliline. 
Pajumesi– veidi mõrkjas pajule omase lõhnaga, kuldkollane, kristaliseerunult suureteraline.
Pajulillemesi –  suurepäraste raviomadustega, sobiv suhkruhaigetele, heledamapoolne, kergelt hapukas, kristalliseerub aeglaselt.             
Ristikumesi – heade raviomadustega, värvitu, peaaegu läbipaistev, kristalliseerunult valge, kerge ristikheina lõhnaga, meenutab rasva.      
Kanarbikumesi– mesi on tugeva lõhna ja veidi mõrkja maitsega, suure mineraalainete ja valgurikas, kanarbikumesi ei kristalliseeru, punakaspruun.
Võilillemesi – tugeva lõhna ja teravamaitseline, kuldkollane, sitke, kristalliseerub kiiresti. 
Mesikamesi – meeldiva maitsega, hele, kerge roheka varjundiga, kristalliseerunult valge. 

Rapsi mesi –  väga hele, kristalliseerunult valge ja kõva mistõttu müüakse reeglina kreemja meena, kipub minema kergesti käärima. Sobiv pagaritööstusesse. 

Tatramesi– Tatramesi on tumepruuni varjundiga, erilise lõhna ja maitsega. Tatramesi sisaldab võrreldes heledate meesortidega rohkem vitamiine, mikroelemente ja aminohappeid samuti aktiivseid fermente. Tatraõiemesi on mikroelementide sisalduse poolest väga lähedane vereseerumi koostisele ja sobib südame-veresoonkonna, verehaiguste ja paljude teiste tervise probleemide ennetamiseks. Tatramesi aitab suurendada hemoglobiinisisaldust veres ning uuendada verd, lisaks on hea närvisüsteemile, puhastab veresoonte seinu, soodustab vigastatud kudede taastumist ning aitab kõrvaldada põletikke.

Suiramesi– Suir on mesilaste poolt korjatud õietolmust fermentatsiooni teel valminud produkt mida mesilased kasutavad oma vastsete toitmiseks sellepärast kutsutakse seda toodet ka mesilasleivaks. Suiral on kõrge toite väärtus ja bioloogiline aktiivsus suir sisaldab palju vees lahustuvaid vitamiine ja kasulikki mikroelemente. Suiramesi saadakse suira/mee kärgede pressimise teel spetsiaalse tigupressiga mis eraldab kärje vaha ja segab kokku suira ja mee. Selle tulemusena saadaksegi väga kasulik ja maitsev toode mida on kasulik tarvitada immuunsus süsteemi tugevdamiseks ja peale haigust tervise turgutamiseks aitab organismi üleväsimuse korral

“Kasutan Mulgi-Mõisa tatramett suhkru asemel, seal on palju vitamiine ja mis kõige tähtsam, korjatud siitsamast meie lähedalt. Soovitan kindlasti kõigil proovida ja meie väiketootjaid toetada!”

Maie-Marie Tamm, klient

Scroll to Top